Ponuka našich služieb

Intenzívny výcvikový pobyt – Boot Camp

Najefektívnejšia forma výcviku!

Chcete mať doma psa, ktorého máte vždy pod maximálnou kontrolou a viete ho vždy ovládnuť? Už Vás nebavia prechádzky, kedy venčí pes skôr Vás ako vy jeho? Nechcete už viac zažívať ten pocit bezmocnosti, kedy kričíte na psa a on vôbec nereaguje? Nemáte čas, alebo nechcete chodiť na cvičák, na ktorom aj tak väčšinou nezískate žiaden výsledok? Chcete, aby bol Váš pes vycvičený profesionálom?

Táto forma výcviku je určená práve pre Vás!

Najväčšou výhodou tejto formy výcviku, je možnosť profesionálneho trénera každý deň, aj viac krát za deň so psom cvičiť, a preto je progres veľmi rýchli.

Čo všetko sa môj pes počas výcviku naučí?

To úplne najzákladnejšie, čo paradoxne mnohým psom chýba, je schopnosť, respektíve chuť spolupracovať s majiteľom. Preto hneď na začiatok kladieme maximálny dôraz na to, aby sme psa naučili pracovať s človekom, doslova aby sme psa naučili učiť sa! Z povelov je podľa nás jednoznačne najdôležitejšie privolanie. Vedieť si psa vždy a všade spoľahlivo privolať je pre harmonický vzťah a hlavne pre pohodlnosť života so psom absolútne nevyhnutné.
 
Ďaľším dôležitým cvikom je chôdza na vodítku bez ťahania. Dovolíme si tvrdiť, že ťahanie na vodítku je problém, s ktorým bojuje takmer 95 % majiteľov psov. Prechádzka so psom, ktorý ťahá každým smerom ako o život je neskutočne nepríjemná. Kedže podľa nás, by prechádzka so psom mala byť doslova relaxom, je nevyhnutné, aby pes vedel chodiť na vodítku bez ťahania.
 
Veľmi dôležitý je pre nás aj povel „ČAKAJ“, čo znamená, že pes sa na povel naučí byť trpezlivým, naučí sa ovládať svoje emócie. Napríklad pri prechodoch cez dvere, pred odopnutím z vodítka, pred vypustením z koterca / klietky, pre hrou s druhým psom, pred kŕmením z misky atď. Ostatné povely ako „SADNI“, „ĽAHNI“, „ZOSTAŇ“, „FUJ“, „MIESTO“ atď. sú taktiež samozrejmosťou, avšak podľa nás, nie sú až také dôležité ako tie, ktoré sme spomenuli vyššie.
 

Aká je dĺžka pobytu?

Výcvikový pobyt (Boot Camp) trvá väčšinou 4 týždne. V prípade prevýchovy agresívneho správania alebo prílišnej bojazlivosti, je dĺžka pobytu 6 týždňov, avšak vždy je to závislé od daného psa a od dohody s majiteľom. Vo výnimočných prípadoch je po dohode možné výcvik skrátiť na 2 – 3 týždne.

Aká je cena za výcvikový pobyt?

Cena je vždy závislá od dĺžky pobytu a od problému, ktorý so psom riešime. V prípade záujmu Vám vypracujeme cenovú ponuku, a vy sa rozhodnete či do toho idete.

Kde bude môj pes ubytovaný?

Počas pobytu je každý pes ubytovaný samostatne. V prípade vonkajších psov sú to samostatné koterce, a v prípade psov bytových, je to vykurovaná miestnosť, v ktorej má každý pes svoj vlastný box, v ktorom oddychuje medzi aktivitami.

Zvládne môj pes odlúčenie na niekoľko týždňov? Nezabudne na mňa?

Samozrejme, že pes pri zmene prostredia a majiteľa zažíva prvé dni stres. Niektorí psi viac, niektorí menej. Na psoch je ale super to, že žijú v prítomnosti a teda nemyslia na to, čo bolo včera alebo čo bude zajtra, a preto, ak sú na mieste kde sa cítia bezpečne a človek sa im prvé dni odlúčenia aktívne venuje, veľmi rýchlo si na nové prostredie a majiteľa zvykajú. Počas našej niekoľkoročnej praxe a veľkého množstva psov, ktorí prešli našim výcvikom, sme sa ešte nestretli so psom, ktorý by si ani po niekoľkých týždňoch nevedel na nás zvyknúť. Práve naopak. Keďže majú psi počas pobytu pravidelný režim a množstvo aktivity, obzvlášť so psími kamarátmi, okamžite sa adaptujú na nové prostredie a niekedy to vyzerá tak, že sa im ani domov nechce ísť.

Na svojho predošlého majiteľa, ale samozrejme pes za takú krátku dobu nezabudne. Keďže psi majú najsilnejší zmysel čuch, pach každého človeka a veci, s ktorou prídu do kontaktu si uložia do svojej čuchovej pamäti. Pri opätovnom kontakte s danou osobou alebo vecou sa im po pričuchnutí okamžite z čuchovej pamäte vynoria spomienky spojené s danou osobou. Preto nie je možné, aby zdravý pes po niekoľko týždňovom ba až ročnom odlúčení na človeka zabudol 🙂

Bude ma pes po absolvovaní výcviku poslúchať?

Toto je jedna z najčastejších otázok väčšiny záujemcov o výcvik. Táto „pochybnosť“ pramení zo známeho „mýtu“, že psa by si mal každý vycvičiť sám, lebo inak ho nebude nikdy poslúchať. Výcvik, ktorý so psami robíme, je zjednodušene povedané vlastne hra, ktorej pravidlá psa naučíme a dáme mu možnosť skrz túto hru vždy získať niečo, čo má pre neho veľmi veľký význam.

Keď pes jasne rozumie pravidlám tejto hry, je mu v konečnom dôsledku viac menej jedno, kto s ním túto hru hrá. Teda či som to ja cvičiteľ, alebo neskôr jeho pôvodný majiteľ. Množstvo psov a ich spokojných majiteľov, ktorí využili naše služby tento „mýtus“ dokonale vyvracajú. Je samozrejme jasné, že výcvik psa takouto formou, nie je len o tom, že človek psa niekde na pár týždňov odloží a potom ako keby zázrakom pes odrazu poslúcha, ale je to hlavne o maximálnom odhodlaní a spolupráci majiteľa, nakoľko po skončení výcviku, je extrémne dôležité, aby majiteľ presne pokračoval v nastavenom výcviku a režime. Vtedy sú výsledky vynikajúce.

Budem môcť prísť počas výcviku za mojim psom na návštevu?

Počas výcviku nie sú návštevy možné. Takmer vždy nejaký čas trvá kým si u nás pes zvykne, a preto prípadná návšteva a opätovné odlúčenie od majiteľa by znamenalo pre psa značné rozrušenie, čím by sa proces navykania len predlžoval a vo veľkej miere by to komplikovalo výcvik.  Kedže ale práca s majiteľom je tá najdôležitejšia časť výcviku, návštevy smerujeme až na úplný záver výcviku. To znamená, že deň – dva pred koncom výcviku má majiteľ možnosť prísť za psíkom, aby sme ho mohli kompletne zaškoliť, ako pokračovať v udržiavacom výcviku psa.

Aké sú podmienky prijatia psa na výcvikový pobyt?

 • platné očkovanie proti besnote, podané najneskôr 3 týždne pred nástupom na výcvik
 •  platné očkovanie proti infekčným chorobám, podané najneskôr 3 týždne pred nástupom na výcvik
 • platné očkovanie proti kotercovému kašlu, podané najneskôr 7 dní pred nástupom na výcvik (odporúčame očkovanie intranasálnou vakcínou Nobivac KC)
 • podanie prípravku proti vnútorným parazitom (odčervenie) ideálne 24 – 48 hodín pred príchodom
 • odporúčame podanie prípravku proti vonkajším parazitom (najlepšie skúsenosti máme s tabletami na vnútorné použitie – bravecto, symparica, nextgard)
 • na celú dobu výcviku je potrebné zabezpečiť pre psa krmivo, ktorým je doma kŕmený (odporúčame granule, hlavne aj z hladiska výcviku)
 • v prípade záujmu je možné zakúpiť u nás granule značky Bodreek, ktorými kŕmime aj našich psov
 • pri nástupe psa na výcvik uzatvárame s majiteľom písomnú zmluvu o odovzdaní psa na výcvik
 • so psom je potrebné priniesť: očkovací preukaz, krmivo na celú dlžku pobytu, obojok a v prípade záujmu aj pelech

Máte obavu, či výcvik takouto formou bude fungovať?

Veríme, že tie Vás presvedčia využiť práve túto formu výcviku!

Individuálne výcvikové lekcie s majiteľom

Individuálne lekcie momentálne neposkytujeme!

Máte doma šteniatko a nechcete od začiatku nič zanedbať? Máte doma pubertiaka alebo dospelého psa, s ktorým si neviete rady, avšak chcete si psa cvičiť sami pod dohľadom profesionála? Máte dostatok času a odhodlania, avšak neviete ako na to? Ste z Košíc a okolia?

Výcvik formou individuálnych lekcií je tá správna voľba pre Vás!

  • Individuálne lekcie sú vhodné pre všetkých majiteľov psov (obzvlášť majiteľov šteniatok), ktorý sa chcú poctivo venovať výcviku a výchove svojho psa, majú dostatok času a hlavne odhodlania so psom trénovať.
  • obrovskou výhodou individuálnych lekcií je to, že tréner sa Vám má možnosť venovať celých 60 minút, v porovnaní so skupinovými lekciami, kde to je častokrát len pár minút.
  • zmyslom lekcií nie je psa cvičiť len na nich!
  • lekcie slúžia na to, aby som Vám detailne vysvetlil správny postup výchovy, výcviku a samozrejme aj socializácie.
  • so psom trénujete VY doma!
  • lekcie prebiehajú väčšinou 1x do týždňa v našom výcvikovom centre v Cesticiach
  • súčasťou individuálnych lekcií je aj neustála ON-LINE podpora!

                                                                                      Individuálne lekcie momentálne neposkytujeme!

 
 

ON-LINE výcvikové lekcie / ON-LINE coaching

                                                                                             ON-LINE lekcie momentálne neposkytujeme!
 

Chceli by ste využiť naše služby, avšak bývate príliš ďaleko od nášho centra na to, aby ste mohli chodiť na individuálne lekcie?

Neváhajte využiť možnosť ON-LINE coachingu!

 • individuálny prístup k Vášmu psíkovi podľa riešenej problematiky
 • pravidelné živé vstupy cez Zoom, Skype a pod.
 • zasielanie inštruktážnych videí
 • neustála ON-LINE podpora cez Whatsapp, messenger, Viber a pod.

Neveríte, že aj takýmto spôsobom je možné dosiahnúť výsledky?

Tu je video ako dôkaz!